İlkemiz; kalitede
sürekliliği sağlamaktır

1993 yılında Fikret Şerafettinoğlu tarafından kurulan Macro Ayakkabı ve Otel. Tur. San. ve Tic. A.Ş sektöründe her zaman bir adım önde olmayı başaran. uzman tasarımcı ve deneyimli kadrosuyla, oluşturduğu Scooter markası ile dünya kalite standartlarında üretilen ayakkabıları uygun fiyata alma olanağı sağlarken, tüketicilerden gelen yoğun isteklere paralel olarak su geçirmeyen ve ayağın nefes almasına sağlayan Watertight teknolojisini de tüketicilerin beğenisine sunuyor.
Merkezi İstanbul’da bulunan 16.000 m2 alana sahip fabrikamızda yıllık ortalama 1 Milyon adet ayakkabı üretimi yapılmakta olup, 2021 Yılı itibari ile Türkiye’de 600 satış noktası ve markanın resmi online satış sitesi scooter.com.tr aracılığı ile tasarımlarını müşterileri ile buluşturuyor.

Macro Ayakkabı ve Otel. Tur. San. ve Tic. A.Ş ayakkabı sektörünün yanında Turizm alanında da yatırımlar yapmış olup, yüksek konforun Mahmutbey İstanbul’daki adresi Clarion Hotel İstanbul Mahmutbey, Otelini 2016 Yılında hizmete açmıştır. Business konseptiyle iş konaklamalarında olduğu kadar, 5 yıldızlı konaklama seçenekleriyle diğer misafirleri için de çok özel ayrıcalıklar vadeden ve İstanbul’un kalbinin attığı noktada yer alan ve hem şehir içinden hem de yurt dışından ulaşım için son derece ideal bir konumda bulunan otelimiz, İstanbul Havalimanı’na 33 km. mesafede konuklarını ağırlıyor.

Şirketimiz; İDMİD – İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği, (İTO) – İstanbul Ticaret Odası, (İSO) İstanbul Sanayi Odası üyesidir.
ceo

Fikret Şerafettinoğlu

CEO

başkan

Kurumsal yaklaşım

Değerlerimiz

Stratejilerimiz

Fast Fashion anlayışı ile yüksek kaliteli, rahat, günün modasına uygun ayakkabıları adil fiyat politikası ile müşterilerimizle buluşturmak.

Hedeflerimiz

2030 yılına kadar Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerinde bilinen global bir ayakkabı markası olmak.

Awesome Image

ISO

Kalite Belgelerimiz

İndir (1.1 MB)
Awesome Image

Kurumsal

Faaliyet Raporlarımız

İndir (2 MB)